Genel

Güneş Paneli Çeşitleri

Güneş Paneli Çeşitleri

Monokristal Güneş Paneli

Güneş enerji paneli çeşitleri arasındaki en verimli güneş paneli monokristaldir. Bu güneş paneli türü, küçük alanda büyük enerji üretir. Monokristal güneş hücrelerinin verimlilik oranı %22.5 civarındadır. Bu oran piyasada bulunan diğer güneş enerji panellerine göre çok fazladır. Bu güneş panellerinin kullanım ve elektrik üretim ömrü daha uzundur. Monokristal solar paneller sıcak iklimlerde daha verimli çalışabilmektedir.

Polikristal Güneş Paneli

Polikristal güneş paneli,havadaki ısı değişimlerinden monokristale göre daha az etkilenir. Bu güneş pillerinin verimlilik oranları yaklaşık %18 civarındadır. Polikristal solar panel, daha çok alan kaplar, daha az enerji üretir.

Half-Cut Güneş Paneli

Yarım hücreli modüller,% 5 daha yüksek performans ve daha yüksek genel verimliliktir sağlamaktadır. Yarım hücreli modüllerde, standart tam hücreler iki eşit parçaya bölünür. Modül üst ve alt yarıya bölünmüş ve hücrelerin yarısı bunun üzerinde düzenlenmiştir. Yarım hücreli modüllerde daha yüksek performans sınıfları ve sistem başına daha yüksek verimlilik elde edilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir